A rémálom, ami soha nem ért véget: 10 évvel később is rendőrök védik a Charlie Hebdo elleni támadás túlélőit
Az iszlamista mészárlás túlélői közül akad, aki díjnyertes könyvet írt a történtekről, és olyan is, aki átállt az iszlamisták oldalára.
A hétfői zárt tárgyaláson mindent beismert az oslói terrortámadással gyanúsított norvég Andreas Breivik. A vádlott a támadással kapcsolatban úgy fogalmazott: ez volt az ár, amit a norvég Munkáspártnak fizetnie kellett.
Beismerte a lövöldözést és a robbantást is a norvég Andreas Breivik, akit hétfőn zárt ajtók mögött hallgatott meg az oslói bíróság. Vallomását a bizonyítékok is alátámasztották. A férfi kijelentette, nem érzi bűnösnek magát, hiszen Európa iszlamizációja és a multikulturális marxizmus ellen küzd. A mészárlás gyanúsítottját 21 év börtönre ítélhetik, mert Norvégiában ez a maximális büntetési tétel - mondta Valki László nemzetközi jogász az fn.hu-nak.
A tárgyalás utáni nemzetközi sajtótájékoztatón elhangzott, Andreas Breivik további nyolc hétig teljes elszigeteltségű őrizetben marad. A bíró indoklása szerint az ügy karaktere miatt minden látogatás és sajtóinterjú káros lehetne. A 32 éves norvég férfi elleni vád többek között terrorcselekmény elkövetése, az alkotmányos rend elleni támadás és a lakosság megfélemlítésének alapos gyanúja.
Hétfőn bizonyossá vált, a támadások célja nem a lehető legtöbb ember megölése volt, hanem markáns üzenet küldése és a lehető legnagyobb veszteség okozása a kormányzó norvég Munkáspárt számára. Ahogy Breivik fogalmazott, ez volt az ár, amit fizetniük kellett. A párt bűne az elkövető szerint a muzulmánok tömeges importálása és a norvég kultúra rombolása volt.
Frissítés:
Kevesebben haltak meg a norvégiai merényletekben, mint ahány áldozatról korábban beszámoltak - közölte hétfő délután a norvég rendőrség. A hatóságok jelenleg 76 halottról tudnak, noha korábban 93-ról beszéltek. A tévedést a rendőrség az adatgyűjtés nehézségeivel magyarázza.